Skip to main content

Şeffaf Sticker

Kubilay Dijital’de üretilen kaliteli şeffaf sticker’lar, ürünlerini görselliğine gölge düşürmeden etiketlemek isteyenlerin tercihi!

Şeffaf Sticker Hakkında

Polipropilen şeffaf etiket ve şeffaf PP etiket adlarıyla da bilinen şeffaf sticker, plastik (PVC) ham maddesinden üretilen, kendinden yapışkanlı olan, transparan özellikte olması sebebiyle yapıştırıldığı yüzeyi kapatmayan bir etiket çeşididir. Gıdadan kozmetiğe, tekstilden kimyaya çeşitli sektörlerde sıklıkla kullanılan bu sticker’lar, sürtünmeye ve yüksek bir basınca maruz kalmadıkları sürece yırtılmaya karşı dirençlidirler. Şeffaf sticker’lar plastik bir ürün olmaları dolayısıyla ısı, yağ, nem, ışık, su vb. dış etmenlerden etkilenmezler. Bu özellikleri sayesinde dayanıklılık açısından kendinden geride kalan kâğıt (kuşe vb.) sticker’lara göre hem dış mekânlarda hem de ürünlerde kullanılmak üzere daha çok tercih edilirler. Esnemedikleri ya da büzülmedikleri için yuvarlak hatlı ürünlere de tam uyumludurlar. Özellikle görünürlüğünün azalması istenmeyen ürünlerde bilgilendirme, uyarı, tanıtım vb. sebeplerle kullanılırlar.

Şeffaf Sticker’ın Özellikleri

   Şeffaf etiket baskısında;  PVC ham maddesinin kullanılıyor olması, baskının tek yönlü olduğu gibi çift yönlü olarak da yapılabilmesine ve dolayısıyla etiketin, cam yüzeylerde iki yönlü işleve sahip olarak kullanılabilmesine olanak sunar.

   Şeffaf sticker baskısı dahilinde siyahın yanı sıra renklerin de kullanılması mümkündür. Renkli sticker’ların daha dikkat çekici özellikte olması gerçeğinden hareketle daha çok tercih edildiğini söylemek mümkündür.

Transparan sticker’lar istenen boyutta ve şekilde basılabilir. Kullanılacak yüzeyin nicelik özellikleri tasarım ve baskı özelliklerinin seçiminde belirleyicidir. Sticker’a yapışkan özelliği de yine baskı aşamasında kazandırılır. Bu doğrultuda akrilik, hotmelt, deepfreeze ya da nonperm yapışkan türlerinden biri, kullanım amacına bağlı olarak tercih edilir.

   Şeffaf sticker baskısı dijital baskı merkezlerinde yüksek kalitede yapılabilir. Bu merkezler, kaliteli üretimlerinin yanı sıra baskı adedi sınırlaması getirmedikleri ve üstlendikleri işi kısa süre içerisinde teslim etmeleri dolayısıyla da sıklıkla tercih edilir.

Şeffaf sticker fiyatları, ürünün ebadına, baskıda kullanılacak renklere, ürünün standart dışı kesime girip girmediğine vb. özelliklere bakılarak belirlenir.

   Kubilay Dijital, şeffaf sticker ihtiyaçlarınızı vakit kaybı yaşatmadan, en nitelikli şekilde karşılıyor!